pozvati kontakt
Pferde

proizvodi za konje

proizvodi za konje

Osnova svakog obroka su dovoljne količine visokokvalitetnih krmiva (sijeno, silaža, slama). Ovisno o zahtjevima proizvodnosti, i smjesa se također mora ponuditi uz osnovnu krmu, kako bi se osigurala odgovarajuća opskrba hranjivim tvarima. Količina ovisi , između ostalog, o kvaliteti osnovne krme. Za kobile koje nisu bređe i one  u ranoj  fazi bređosti, trebali biste koristiti hranu bogatu ß-karotenom (silaža trave, mrkva, pelete od zelenog brašna) kao i djelatne tvari koje sadrže ß-karoten i vitamin A za potporu ploda. Od 8. mjeseca bređosti, potreba za energijom povećava se za 1,4 puta. Dodatna opskrba hranjivim tvarima potrebna je za fetus i reproduktivne organe, posebno u posljednjim mjesecima trudnoće. Uravnotežena hranidba presudna je za lagano ždrebljenje.

U periodima kobila u laktaciji, obroke prilagođavajte povećanim udjelom energije i proteina tek 3 dana nakon ždrijebljenja, kako biste izbjegli probavne poremećaje. U prvim mjesecima laktacije koncentrirana se krma mora, sa dovoljnom razinom esencijalnih aminokiselina (lizin i metionin), masnih kiselina, vitamina i minerala prilagoditi posebnim potrebama kobile, kako bi ona proizvela dovoljno mlijeka za ždrijebe.

Konji za razonodu dobivaju visokokvalitetnu krmu (sijeno, silaža, slama) kao obrok. S niskoenergetskim obrocima postoji rizik od nedostatka minerala i mikroelemenata. Stoga biste to trebali nadoknaditi prikladnom mineralnom hranom. Za sportske konje hranidba ovisi o vrsti stresa. Uz kratkotrajno, ali ponekad i dugotrajno naprezanje mišića (sport u preskakanju i dresurnom sportu), energija bi trebala dolaziti i iz prerađenog zrna i visokokvalitetnih masnih komponenti. Sa dugotrajnim kontinuiranim stresom  (sportovi na daljinu i razna događanja), mišići mogu lako postati  prekiseli. Da bi se to izbjeglo, kao izvor energije preporučuje se ograničeni unos ugljikohidrata na bazi lako fermentiranih sirovih vlakana i visokokvalitetnih komponenata masti.